Castel Windsor

Windsor Kalesi, on üç dönüm duvarlı İngiltere'nin en büyüklerinden biridir. Norman döneminden günümüze kraliyet ikametgahı olarak iyiliğin tadını çıkardı ve saraya geçişi yapan tek kraliyet kalesi. Hükümdarların çoğu ihtişamına bir şekilde katkıda bulundu ve her yüzyıl (onsekizinci hariç) kumaş üzerindeki işaretini bıraktı. Barış dönemlerinde, büyük ve büyük dairelerin eklenmesiyle kale genişletildi; ülke savaştayken, kale daha ağır tahkim edildi. Bu model, bugüne kadar yüzyıllar boyunca devam etti.

Kale, konumunu William Fatih’e borçlu. Yüksekliği 1067'de Thames'in yukarısındaki bir uçurumdan seçti ve o zamandan beri kazı çalışmaları kale düzenini dikte etti. Her ne kadar büyük ölçekte büyütülse de, Windsor elli ayak yüksekliğinde bir mottin her iki tarafında yaklaşık olarak aynı büyüklükte iki bailey (veya bölüm) ile tipik bir motte ve bailey kalesidir.

Batı cephesinde sokağa çıkma yasağı, Salisbury ve Garter adında üç adet D şeklindeki kuleye sahiptir. Henry VIII, 1510'da alt koğuşa giden koruma evini yeniden inşa etti. Motta dibinde durdurulan kuvvetle restore edilen Henry III ve Edward III kuleleri 13. yüzyılda inşa edildi. Beş Norman kuşatması kulesi vardır: York, Augusta, Clarence, Chester ve Galler Prensi kuleleri. Duvar kuleleri hiçbir şekilde yeni bir icat değildi, ama Windsor'ler perdenin yanına metodik olarak yerleştirilmek için yeterince uzaktı. Bu basit kare kuleler, elli yılın ilerlemesini takdir etmek için Windsor'un batı cephesini çevreleyen yuvarlak kulelerle karşılaştırılabilir.

Üst bölüme giden yol, nehre bakan Winchester Kulesi'nden geçer. Hareketin dibinde, alt bölümden üst bölüme çıkan Norman Kapısı denir. Bu geçit evinde kalenin tüm savunmasına özgü bir yenilik kaplaması vardır, ancak geçit kasası, geçit ve eşlik eden ikiz kulelerden birinin kemeri 1359 yılında III. Edward dönemine aittir. Kale hakkında daha fazla bilgi için , ayrıca Windsor'da yapılacak başka şeyler de burada.