Düğün resepsiyonunuz için mükemmel şarkıları nasıl seçersiniz?

Bazen düğününüzün en önemli anları için doğru şarkıları bulmak göz korkutucu bir iş olabilir. Ne de olsa, göz önünde bulundurmanız gereken birçok şey var (zaten belirtmek için yeterli şeyiniz yokmuş gibi)!

Korkma; Stresli bir durum olması gerekmez. Büyük gününüz için bu özel şarkıları seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar.

Gelin Dansı – Bu, gecenin en önemli şarkısı. Tören sonunda sunakta öpüşürken görmenizin yanında, bu en romantik olaylarınızdan biri; Dans pistinde yalnız senin büyük anın. Yani şarkı özel olmalı.

Şarkı seçerken hatırlanması gereken çok önemli üç şey var. Bunlar açık görünebilir, ancak şaşıracaksınız. Ayrıca, bu "kurallar" tören dansları için seçilen herhangi bir şarkıya uygulanır.

1. Seçtiğiniz şarkının gerçekten dans edebileceğiniz şarkı olduğundan emin olun! Bir dans pistini parçalayabilirsin, ama eşinin iki sol ayağı olabilir. Tuhaf bir zamana sahip bir şarkı seçmek, özellikle arkadaşlarının ve ailesinin önündeki dans pistinde garip hissettirebilir. Basit tutmaya çalışın.

2. İkisinin de şarkıyı sevdiğinden emin olun. Örneğin, Lonestar'dan "Şaşırmış" kelimesini gerçekten takdir edebilirsiniz, ancak eğer ülke müziği damadınızın dişlerini kaşındırıyorsa, başka bir şarkı seçmek zorundasınız. Ya da Metallica'nın "benzersiz" şarkısını gerçekten beğenebilirsin, ama ondan nefret ediyorsun. Sıradaki lütfen.

3. Şarkı düğün dansı için uygun mu? Kabul edelim … ikisinin de tadını çıkarabilirsiniz, ancak Def Leppard'ın "Love Bites" şarkısı iyi bir düğün şarkısı değil. Gülme … oldu! (Ve o gece pek çok kafası karışık düğün misafirleri vardı).

Ancak, bazen “sizin” bir şarkınız olmadığını düşünebilirsiniz. İkinizin dans ettiği ilk şarkı neydi? Siz ikiniz büyük hayranı olduğunuz bir sanatçının şarkısı mı? Sana önerdiği gece arka planda çalınan bir şarkı mıydı? Bunlar düşünülecek şeyler.

İşe yaramazsa, radyodaki şarkıları biraz daha yakından dinlemeye başlayın. Sözleri dinleyin. Bazen düğün gününde kendin hakkında söylemek istediklerini ifade edecek bir şarkı bulabilirsin … ve bu senin şarkın!

Göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz bir diğer şey, şarkının uzunluğu. "Gözlerinde" sizin için mükemmel bir şarkı olabilir, ancak parça neredeyse 6 dakika sürüyor. Orada bulunmayalı uzun zaman oldu – siz ikiniz … herkesin gözünde yalnız … henüz paranoyak hissediyor musunuz? DJ'inizden şarkının yakında kaybolmasını istemekten korkmayın.

Hatırlanması gereken en önemli şey – bu senin büyük anın. Sadece sizin için değil, misafirleriniz için de özel kılın.

Gelin Partisi Dansı – Bu şarkı hakkında sıkça sorduğumuz ilk soru "Bu dans sırasında eşlerin dans pistinde kalıyor mu?" Cevap evet. "Gelin ve damat en yakın arkadaşlarıyla dans pistini terk ederken biraz garip görünüyor.

Bazı çiftler düğün dansını ve gelin partisini birleştirmeyi seçiyor – her şey için bir şarkı. Küçük bir düğün partiniz varsa veya dikkatin merkezinde rahatsızsanız, bu iyi bir fikirdir. Ne yapmaya karar verirsen ver, plana devam et; DJ ve gelin partinizin ne yapmak istediğinizi bilmesini sağlayın; bu, gelin partisinin dans pistinde size katılmasını istediğiniz zamandır.

Bazı çiftler, parti üyelerine, koridorda yürüdükleri kişi yerine, önemli arkadaşlarıyla dans etmelerine izin vermeyi seçtiler. Bu gayet iyi ve kendinize biraz utanç verici (ve kıskanç) anlar kaydedebilirsiniz, ancak bunun DJ'iniz ve gelin partinizle önceden planlanmış olduğundan emin olun. Bunu yapmak dans pistinizdeki insan sayısını iki katına çıkarır ve daha büyük bir insan grubunun uzun süre tek bir yerde tutulması biraz daha zor olacaktır. Herkesin planın ne olduğunu ve onlardan ne beklendiğini bildiğinden emin olun. Ayrıca, istişare sırasında herkesin ismine sahip olmak zorunludur. Son dakikada isimlerin eklenmesi, DJ'inizin hata yapma ve hata yapma olasılığını artırır. Ama biz sadece insanız. Ne kadar çok planlıyorsanız, ilgili herkes için o kadar kolay olacaktır.

Bazı gelinler, herkes için hayatı kolaylaştırmak, utanç verici anlardan kaçınmak ya da sadece partiye gitmek istedikleri için gelin partisini birlikte bırakmaktan istekli olmuştur. Bu iyi, ancak gelin partisinin fotoğrafçınızın gelin partinizi çekebilmesi için harika bir fırsat olduğunu unutmayın. Düğün dansından hala ayrılmak istediğinizi düşünüyorsanız, gün içinde partinizin fotoğraflarını çekmek için fotoğrafçınızla düzenlemeler yapın.

Tüm bunları söyledikten sonra, aslında bir gelin şarkısı seçmek biraz daha kolay olma eğilimindedir. Düğün dansınız için iki şarkı arasında seçim yapmaya çalıştıysanız, ikisini de kullanabilirsiniz; düğün partiniz için ikiniz, biriniz için bir şarkı.

Bununla biraz da kaygısız olmayı da seçebilirsiniz. "Düşük Mekanlardaki Arkadaşlar" ve "Dostlarımdan Biraz Yardımla" çalışabilir.

Yine, yanınızda olmayı seçtikleri kişiler için özel anlamı olabilecek şarkıları düşünün. Mesela bir keresinde çok sayıda iyi arkadaşımla bir şenlik ateşine katıldım ve birisinin gitarı çektiği ve "… bir arkadaşın var" … çaldığı bir zamandı. hepimiz; ileri geri sallanan. Birkaç yıl sonra, yüksek sesle şarkı söylerken, şenlik ateşindeki katılımcılardan biri bunu hatırladı ve bu şarkıyı gelin partisi için bir parti olarak seçti. Ve tabii ki, o an yine dans pistinde gerçekleşti. Düğün partinizin üyelerine danışın; iyi bir fikir kaynağı olabilirler.

Daha önce olduğu gibi, akılda tutulması gereken bir başka şey şarkının uzunluğu. Örneğin, DJ'inizin en iyi adamınızı ve nedimenizi göstermesini, gelin partinizin diğer 16 üyesini, her iki ebeveyni ve çiçek kızlarınızı ve isimsiz kişilerin taşıyıcılarını tanımak istiyorsanız, "Ne Harika Bir Dünya" gibi 2 dakikalık bir şarkı seçmek iyi bir fikir DEĞİLDİR. Ebeveynleriniz dans pistine götürülmeden önce şarkı bitecek! Aksine, sunmak için sadece 3 çift varken Celine Dion'un "Çünkü Sen beni Sevdi" gibi 5 dakikalık bir şarkı seçmek biraz fazla. Yine, yakında DJ'inizi yok etmekten çekinmeyin.

Hatırlanması gereken en önemli şey, bu size en yakın insanlarla paylaşma anınızdır. Anlamlı yapın, eğlenceli hale getirin ve özel yapın.

Baba / Kız Dansı – Bu, elbette, bir gelenektir, ancak bu geleneksel olmanız gerektiği anlamına gelmez. Tabii ki, "Kız Bebek" hala kullanılıyor. Tabii ki "Butterfly Kisses" bu an için yaratıldı. Ve şimdi Nashville'den ayda yaklaşık bir kez baba / kız dansı için özel olarak hazırlanan yeni bir şarkı olduğunu görüyor.

Hatırlanması gereken en önemli şey, bunun, babanızın artık küçük kızıyla birlikte yaşayacağı "son" dansınızı sembolize etmesidir, yani bu, her ikisi için de özel olması gereken bir şarkıdır. Bu, mutlu bir an olması gerektiği anlamına gelmez. İstersen bununla eğlenebilirsin. Her şey kendinizin ve babanızın kişiliğine bağlıdır. Tabii ki, yapılacak en iyi şey, babana ve annene danışmaktır (anneler bazen babalardan daha iyi şeyler hatırlamaya meyillidir!).

Harika bir örnek … DJ'lerimizden birisinin babası / kızı yakın zamanda dans ederken "Sihirli Ejderha Puf" u çalması istendi. Bu başlangıçta garip bir seçim gibi görünebilir, ancak bu geceleri yatmaya gittiklerinde gelinin babasının küçük çocuklarına söyleyeceği bir şarkıydı. Yani şarkı düğününde çalındığı zaman, hem gelin hem de babası gözyaşları içindeydi, gelinin erkek kardeşleri dans pistinin kenarında toplanmışlardı. Aslında, 180 misafir şarkı ile birlikte şarkı söylemeye başladığında evde kuru göz yoktu! Çok benzer bir başka durumda, "On Spagetti'nin Üstü" bir zamanlar kullanıldı, görünüşe göre çocukken eşlerin sevgisiyle ilgiliydi. Aile tarihinizde böyle bir şarkıysa, kullanın!

Başka bir örnekte, bir gelinin babası bir zamanlar büyük bir disko dansçısı olarak kabul edildi, bu yüzden gelin Donna Summer'ın "Last Dance" ı seçti … ve ardından DJ tüm konuklara dans pistini açtı. şarkının disko ritmi başladı. Bu yüzden başkalarının yaptığı gibi olmak zorunda değil. Anı eşsiz ve özel yapın.

Anne / çocuk dansı – Baba / kız dansları için birçok fikir var, ancak anne / çocuk dansı için çok az seçenek var. Bu mutlaka doğru değil; bazen çok açık değillerdir. Baba / kız dansındaki kuralların aynısı geçerlidir; Eşinizin aile geçmişinde, onlar için çok şey ifade eden bir şarkıysa, kullanın!

Baba / Kızın dansı dikkatinin çoğunu alabilir, ancak anne / oğul dansı eşiniz ve anneniz için önemli olan SAĞLIKtır. Genellikle damadın annesinin fikirleri olur, ama eşinizi döngü dışında tutmayın!

Ancak bekleyin … daha fazlası …!

Alımı sırasında, anları özel kılmak için müzik gerektiren başka bazı noktalar da var. Büyük bir anlaşma gibi görünmeyebilir, ancak bu anlar için müzik dinlemek genel resepsiyon sunumuna katkıda bulunur. Bütün gecenin ruh halini ve tonunu ayarlamaya yardımcı oluyorlar. Bir göz atalım …

Giriş Müzik – Bu harika an; Siz ve eşiniz ilk kez odaya getirildiğinde tüm arkadaşlarınızın ve düğününüzü kutlamak için toplanan sevdiklerinizin alkışlarıyla odaya getirilirsiniz. Yani, tabii ki, anı vurgulamak için müzik seçmek isteyeceksiniz.

Dikkate alınması gereken bazı şeyler var. Gelin parti de bu noktada tanıtılacak mı? Ailen de tanışacak mı? Herkes için bir şarkı mı istiyorsun, yoksa düğün partin için ayrı bir şarkı mı istiyorsun? Ailenin girmesi için biraz tatlı bir şey istiyorsun ve sonra biraz olsun. sunumların geri kalanındaki ilerlemen kadar mı güçlü?

Yine, bu harika bir andır, ve yararlanmak istediğiniz bir an. Konuklarınızı gerçekten pompalamak için bu anı kullanın.

Söylendiği gibi, bu an istediğiniz kadar tereddüt ve durumlarla dolu olabilir veya istediğiniz kadar eğlenceli ve çalkantılı olabilir. "Kutlama", "Başlat" veya "Partiyi başlat" gibi bazı "standartlar" vardır. Ancak DJ'lerimiz "Here the Comes Bride" dan Austin Powers temalı şarkıya, "In the Mood" dan Blues Brothers'a, Chicago Bulls tema şarkısından "Star Wars" Imperial March'a kadar her şeyi kullandılar. "CSI" TV şovları için kullanılan şarkılardan birine dövüş şarkısı. Gördüğünüz gibi, buradaki imkanlar oldukça sınırsız.

Bunun için gerçek bir kural yoktur, dolayısıyla istediğiniz kadar yaratıcı ve bireysel olabilirsiniz. Bunun için gelin partinize danışın ve buradaki fikirleri web sitemizde kontrol edin veya listeleyin.

Pasta kesme – Çiftler genellikle pasta kesme törenini vurgulamak için bir şarkı seçecektir. Bu aslında kendi başına bir zorunluluk değil, pastanın kesilmesine dikkat çekmeye yardımcı oluyor.

Bunun için iyimser veya orta vadede bir şey öneriyoruz ve kaygısız tutuyoruz. Ve yine, bu neredeyse her şey olabilir. Bazı çiftler, giriş yaptıktan sonra doğrudan pastayı kesmeye giderlerse, Büyük Giriş şarkısının çalınmasına izin verirler.

Frank Sinatra'nın "Aşk ve Evlilik" popülerliği buradadır, ancak bazen gelinler "Evli çocuklar" temasının kullanılmasına karşı gelmezler (Bundy'leri hatırlıyor musunuz?). Başka bir şey değilse, genellikle bir ya da iki kıkırdama alır. "Gelato", "Zucchero", "En tatlı şey" ya da "Ne kadar tatlı" gibi bir yemek veya tatlı temalı bir şarkı seçmek her zaman işe yarar. Weird Al tarafından "Eat It" e kadar bile gidebilirsiniz .. Bir kez daha, bu hafif bir an, onunla eğlenin.

Buket Atma / Jartiyer Kaldırma / Jartiyer – Bu daha sonraki bir sütunda daha fazla tartışacağımız bir şey. Bunu yapmaya karar verirseniz, ihtiyacınız olacak birkaç parça olacaktır; kadınlar için güverteyi fırlatmak için bir şarkı, jartiyerleri atmak için beyler için bir tane ve jartiyerini çıkarmak için bir şarkı. Ne yapmak istediğinize bağlı olarak ihtiyaç duyulan başkaları olabilir. Bu kesinlikle gecenin en hafif anı, dolayısıyla onunla da eğlenebilirsiniz. Unutma, büyükannen tam orada oturuyor …

Şarkı bulma – Seçilecek çok şarkı olduğunu düşünmedim, değil mi? Korkma … size yardım etmek için buradayız.

Tören danslarınız için çoğu zaman bariz seçenekler var. Bu, ikinizin daima "sizin" olduğunu düşündüğünüz şarkıdır. Fakat belki de seçimler o kadar açık değildir. Peki onları nasıl bulabilirim …?

Her şeyden önce, erken başlayın. Şarkıları seçmek için son dakikaya kadar beklemeyin. Bunlar düğününüzün en önemli anlarından bazıları olacak. Oda, çiçeklerinizi veya DJ'inizi seçerken yaptığınız bu anların şarkılarını seçerken çok dikkatli olun!

Radyoyu dinle. Müzik koleksiyonuna git. Müzik mağazalarına göz atın. İTunes veya benzeri bir tura katılın. Arkadaşlarına, özellikle evli olanlara sor. Ailene sor.

Ve tabii ki, eklediğimiz şarkıların listesini kontrol et http://www.mikestaff.com . Bu listelerin derlenmesi sırasında birçok yetenekli ve deneyimli DJ'e danışıldı, bu yüzden orada alınacak birçok fikir var. DJ'inize danışınca fikirlerinizi sorun. Tecrübenizi ve bilginizi kullanın. Bunun için buradayız!

Şimdi, tüm bunlar şarkı seçerken göz önünde bulundurulması gereken çok şey gibi görünebilir, ancak seslerden çok daha basittir. Kendini stres etme! Hatırlanması gereken en önemli şey dinlemek. İTunes’a gidip şarkı parçalarını çalmak yetmiyor. Bazı şarkıları gerçekten dinlemek için birkaç dakikanızı ayırın. Dahası, genellikle bir düğünü planlamakla ilişkili tüm kaosla birlikte oturup, dinlenmek, nefes almak ve dinlemek için birkaç dakikanızı ayırmak, kesinlikle biraz gerginliğin giderilmesine yardımcı olacaktır. Sürecin tadını çıkar! Rahatladığınızda, doğru şarkı size gelecektir.