Her on yıl için seksi iç çamaşırı stilleri

Yıllarda seksi iç çamaşırı – 50 ve 60

Christian Dior'un Yeni Bakışı 1947'de giriş yaptı ve 50'lerde ve kısmen 60'larda kadın giyimini ağır şekilde etkiledi. Yeni Görünümün ilkeleri, gardıropların işlevselliğinden kurtulmak ve rengini, dekorasyonu ve ultra kadınsı giyimin geleneksel bir vizyonunu kutlamaktı. Dior'un kendisinin tarif ettiği gibi, "Giysilerimin, süpürülmeyi stilize edecekleri kadın bedeninin eğrileri üzerine modellenmesini istedim". Siluet göze çarpan göğüsler, sıkı bir bel ve tam bir etek ve bakım için çok dönüştürücü iç çamaşırlar gerektiriyordu. Kurşun sütyenleri ve can yakıcı kayışlar normaldi ve çoraplar çeşitli askılı ve askılıydı. Taytlar 60'ların ikinci yarısına kadar piyasaya ulaşmadı, hippy kültürü ve devrimci hareket fiziksel olarak daraltıcı kadın elbisesinin sonunu işaret etti. Marilyn Monroe, 50'li yılların en seksi bandına kopyalanacak iç çamaşırının simgesi. seksi iç çamaşırı İlham, Grace Kelly ve Jackie O'dan da alınabilir.

70'lerde seksi iç çamaşırı

Basit, doğal ve kısıtlayıcı olmayan iç çamaşırları, bu on yılda kadınların kilolarının artan gücünü yansıtırken, genel iç çamaşırları da geçmiş iç çamaşırların geçirgen ve güvenilmez niteliklerinden kurtuluyor. İç çamaşırın işlevi, dış giyim için bir temel olmaktan çıkıp kendi içindeki bir moda ifadesine kaydırıldı. 70 yaşındaki Farrah Fawcett ve Bo Derek ikonları bu görünüm için harika bir ilham kaynağıdır: sevimli beyaz pamuklu sütyen ve külot takımlarını seçin ya da paisley baskı ile on yıllık bohem eğilimine bakın veya saçaklı stilleri.

80'lerde seksi iç çamaşırı

80'ler cesur, cesur ve seksi iç çamaşırı stillerine dayanıyor – Dynasty ve Dallas kostüm bölümlerinin, bütün gece gömleklerinin ve ipeksi kombinezonların, OTT siyah dantelinin veya sütyen takımlarının abartılığını düşünün ve kırmızı saten pantolon. Madonna, ilham aldığınız yılın bir başka figürüdür: samimi bir eğilimin öncüsü olan 80'inin görünüşünü file çoraplar, ele geçirilmiş jartiyer, balon sütyen ve dantel kayışları göstermek için tasarlanmış çıplak omuz üstleri.

90'lı yıllarda seksi iç çamaşırı

90'ların minimalist tarzı, fırfırsız çizgileri ve tüm vücut şekilleri için kolay giyilebilir parçalarıyla kopyalamak için en basit olanıdır. Gündelik bir görünüm, hem tamamen süslenmemiş hem de basit bir dantel ile eşleşen külotlarla veya eşleşen bir tanga ile birlikte çıplak veya beyaz bir spor sütyen veya balenli bir görünümden oluşuyor. Eva Herzigova faktörünü daha seksi bir akşam ya da yatak odası görünümünde alın, sade sütyeni siyah renkte yastıklı bir tarza dönüştürerek eşleştirin.