Kadınlar için iç çamaşırları ve egzotik iç çamaşırlarına nasıl bakacağınız

Zor kazandığınız parayı güzel iç çamaşırınıza harcadıktan sonra, yapmak istediğiniz son şey, ilk yıkamadan sonra harap olmuş olduğunu görmek. Diğer giyim eşyalarından farklı olarak, çamaşırlar yıkamada keten çok farklıdır.

Babydoll ve Chemise, Jeans ve Gömlekler ile aynı şekilde işlenemez ve normal bir döngüde çamaşır makinesine atılıp bırakılmalıdır. Sonuç, öğeyi değiştirmek için yakındaki iç çamaşır dükkanınıza yapılacak bir seyahat olacaktır.

Kadın iç çamaşırları sonsuza dek sürmeyecek, ancak birkaç basit kurallara uyarak Camisole ve Teddy ayılarınız daha uzun sürecek ve şeklini koruyacaktır.

Günümüzde keten, geçmişte olduğundan daha kolay bakılmasını sağlayan kumaş ve malzemelerde mevcuttur. Bugün satılan pantolonların çoğu, Satin Babydoll veya Lace Bustier'e nasıl bakacağınızı gösteren üretici etiketleri ile gelecek. Çamaşır yıkama sürerse bu önerilere uyulmalıdır.

Etiketler çamaşırlarınızı farklı yıkamalarda, sadece kuru temizlemede, elde yıkama ve yıkama makinesinde yıkamayı sağlar. Her zaman yıkama türündeki etiketi okuduğunuzdan emin olun, çünkü hatalar çok pahalı olabilir. Öyleyse farklı temizlik türlerine göz atalım.

Sadece kuru temizleme

Bu muhtemelen giysinin yalnızca uzman bir mağazadan temizlenebileceği en basit seçenektir. İç çamaşırları çok özel bir nesne olduğundan ve herkes Teddy veya jartiyerini temizlik için bir mağazaya getirmekten mutlu olmayacağı için bu bir soruna neden olabilir. Evde kullanılabilen ve kuru temizleme atölyesini kullanmak istemeyenlere kuru temizleme işlemini taklit eden ürünler bulunmaktadır.

Çamaşır makinesi

Modern çamaşır makinesi zaman kazandıran bir icattır, ancak talimatlara uyulmaması halinde iç çamaşırında ciddi hasara neden olabilir.
Çamaşırları daima soğuk suyla yıkayın ve hassas çamaşır suyu kullanmayacağınız hassas bir deterjan kullanın. Asla koyu ve açık renkleri birlikte yıkamayın. Sonunda çamaşır makinenizin hassas döngüsü ile birleştirin ve iç çamaşırınızın tekrar tekrar yıkamada bir problemi olmamalıdır.

Ancak, daha önce de söylediğim gibi, Babydolls, Chemises, Camisoles ve Bustiers, dantel kenarları, kurdeleler, kancalar ve tedavi edilmesi gereken gözler içeren ayrıntılı nesneler olabilir. Bu talimatları çamaşır makinesine koymak, yukarıdaki talimatları izleseniz bile hasara neden olabilir. Bundan kaçınmak için iç çamaşırınızı ekstra koruma için iç çamaşır torbasına koyun (sabun ve suya izin veren ancak çamaşırların gerilmesini önleyen ve çoğu tarafından satın alınabilen bir örgü çantadır). mağazalar). İç çamaşırın yakalanmasını önleyeceğinden, torba başına sadece bir ürün koyun. Ayrıca tüm kancaların, gözlerin ve düğmelerin sabitlendiğinden ve fermuarların kapalı olduğundan ve şeritlerin ve bağların bağlı olduğundan emin olun.

El yıkama

Elde yıkama, çamaşır makinesinde yıkamaya alternatiftir. Ayrıca bu durumda, prensip aynıdır, daima soğuk suyla yıkayın ve yumuşak bir deterjan kullanın. Çamaşırları yaklaşık 30 dakika boyunca soğuk suyla ve deterjanla doldurulmuş bir kaba batırın, daha sonra süzün ve kabı temiz suyla ve deterjan olmadan doldurun, 30 dakika daha bırakın, sonra suyu boşaltın. Bu, çoğu yıkama için yeterli olmalıdır; Ancak, lekeler veya kokulardan dolayı bu işlem tekrarlanabilir. Çamaşırları asla sıkmayın, çünkü bu şekli etkileyebilir.

kurutma

İç çamaşırınızda kullanılan kumaşlar nedeniyle bir kez daha kuru veya kuru giysiler asmak her zaman daha iyidir. Kurutucular ipek kombinezonuna veya saten bebek bezinde tamir edilemez hasara neden olabilir. Bir kurutucu kullanmak zorundaysanız, iç çamaşırını çamaşır torbasında bırakın ve kurutucuyu mümkün olan en düşük konuma getirin. Triko veya şifon gibi şeffaf kumaşların kuruması için ısı gerektirmediğini göreceksiniz.

Bu nedenle, biraz dikkat çekmek ve iç çamaşırınızdaki etiketleri okumak, Babydolls, Chemise, Teddy Bears, Camisole ve Bustini çamaşırlarınızı yıkadıktan sonra yeni gibi görünmelidir.