Kolay Örgü Desenleri – Yeni Başlayan Örücü İçin İpuçları

Yeni başlayanlar için kolay örgü desenleriyle başlamanın akıllıca olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat açıkçası, akrilik kapları tuttuğun için ne kadar heyecanlısın? Bu makale, bir anda mutlu çalışmaya başlamak için size bazı ipuçları verecektir. Sizi heyecanlandıracak bir şey yapmak için karmaşık bir programla uğraşmanıza gerek yok.

BÜYÜK MALZEMELER KULLANIN

Mükemmel malzemelerden yapılmışsa, çok basit bir giysi bile harika olabilir. Yün yeni başlayanlar için birlikte çalışmak için en tatmin edici elyaftır. Dirençli, doğal bir esnekliğe sahip ve aceminin değişken gerilimini affeder. Ve elbette harika renk ve stil çeşitliliği mevcuttur. Taranmış ağırlık yeni başlayanlar için iyidir – bundan daha küçük bir şey varsa ve sonuçları beklerken sabrını kaybedersiniz. Birçok mağazada bulabileceğiniz temel iplik, güçlü ve parlak olan ve muhteşem renklerde temin edilebilen yün / tiftik karışımı olan Lamb's Pride'dir. Yün / ipek karışımları yeni başlayanlar için de iyidir, ancak pahalı olabilir.

Çok sıcak bir iklimde iseniz ve pamuğa başlamayı tercih ediyorsanız, sorun değil, ancak çalışmak için tatmin edici değil. Pamuk, yünten biraz daha dar olmalıdır, bu nedenle genel bir kural olarak, biraz daha küçük bir iğne kullanın. Triko mağazanız, seçtiğiniz iplik için iyi boyutta bir iğne önermekten mutluluk duyacaktır.

Akrilik ipliğe karşı şiddetle tavsiye ediyorum: Elinizde zor ve dükkanda hoş görünse bile tatmin edici değil.

(Ancak, başlangıçta, aldığınız her inç için nokta sayısı olan kalibreyi aşırıya kaçmayın).

"DESEN YOK" MODELİ BAŞLAT

Aletlerinizi aldıktan ve mükemmel bir iplik seçtikten sonra, iki temel noktayı (örme ve pürüz) bildiğinizi varsayarak, çalışmaya hazırsınız.

(Nasıl örüleceğini bilmiyorsanız ve size temelleri gösterebilecek yakınlarınız yoksa, umutsuzluğa kapılmayın.)

İlk projeleriniz için pek çok boyuta veya hassasiyete bağlı olmayan basit parçaları örün. Güzel bir pashmina stilinin çalınmasını sağlayabilirsiniz – sadece 200-250 dikiş atıp, 24 inç genişliğe kadar jartiyer st'de (yani, her sıraya dokunmadan, örgü olmadan) çalışın. taptığınız veya harika renk şeritleri ile çalıştığınız bir iplik (farklı renkler kullanıyorsanız, bunların hepsinin aynı marka ve tipte iplik olduğundan emin olun). Başka bir deyişle, Lamb's Pride'nin 3-5 skeins'ini veya farklı renklerde seçtiğiniz herhangi bir özel dişi istiyorum.)

Dairesel iğnelerle, soğuk havalarda başınızı örtecek şekilde yukarı kaldıran büyük bir borulu eşarp oluşturabilirsiniz. (Büyük boy balıkçı yaka gibi, kazak kısmı olmadan.) Yine, yaklaşık 200-250 dikiş atmak, ancak bu kez bir daire içine koyun (triko mağazanız yardımcı olabilir), sonra sadece 24 kadar örgü "ve örgü Yüzünüze giyecek bir şey yaratıyorsanız güzel ve yumuşak bir iplik istediğinizi ama bunun üzerine de ördüğünüzü unutmayın, ancak yuvarlak örgüde çalıştığınız için, yerine basit eski gömlek (stockinette) kullanabilirsiniz. düz uzanan jartiyer dikişlerinden farklı olarak, kenarlarında kıvrılmış kenarlı jartiyer.

Basit dikdörtgen ve tüplerin ötesine geçmeye hazırsanız, Squidoo lensime göz atın http://www.squidoo.com/hipsterknitting/ "target =" new "> çevrimiçi iplik mağazalarından örülmüş bir Mohawk motifli, fantastik yeni bir kitaba kadar her şeyin kaynağını içeren hipsters için kolay örgü desenleri.

İyi örgü!