Yay Dövme Anlamları

Yay ile yapılan dövme, popüler dişil mürekkep seçimi haline geliyor. Tasarım, boyutlar, renkler ve pozisyonlar, mürekkeplendikleri yere bağlı olarak çeşitli kişisel anlamları yansıtmak için seçilir. Bu tarz, vücuttaki anlamı veya konumu yansıtmak için yaratıcı bir şekilde tasarlanmıştır. Yaylar, kültürel olarak bir duyguyu, anlamı veya pratikliği görsel olarak ifade etmek için birçok yolla kullanılmıştır. Kemerler genellikle, belki de mürekkeplenmeye seçilmelerinin nedenlerinden biri olan, kadın temsiliyetine sahiptir.

Sözlüğün geleneksel açıklaması, bir yay veya bir bez kullanılarak bir yayın oluşturulması, her iki tarafta iki serbest ucu olan kavisli kısımları olacak şekilde bağlanmış olmasıdır. Bunun klasik bir örneği, ayakkabı bağlarına bağlandıktan sonra bakmaktır. Kadınlar saçlarına hem dekorasyon olarak hem de saçlarını sabitleme ya da bağlamada pul taktılar.

Hediyenin bağışçısı için, genellikle bir yay, sunumu çekici kılmanın ve hediye olan alıcı için görsel bir tanıma olarak kullanılmasının bir yoludur. Bir hediye şimdi yaygın bir görsel sembolü.

Yaylar, "Unutulmuş düğüm" deyiminde olduğu gibi geçmişi geride bırakmamak için bir hatırlatma olarak kullanıldı.

Genellikle sarı kurdeleler, ailenin ve arkadaşların bir geziden veya bir savaştan, sevilen bir tanenin geri dönüşünü beklediğini ve onurlandırdığının bir gösterimini göstermek için büyük bir kemerle ağaçların etrafına bağlanır.

Bazen yaşamdaki bir sonucu ve bunun koşullar ve kırılganlık yoluyla nasıl çözülebileceğini sembolize etmek için kullanılırlar.

Giyim moda endüstrisinde yaylar baştan ayağa birçok farklı tarzda kullanılmıştır. Bazı stillerde fiziksel bir yay vardır, diğerleri ise kemerli bir basılı malzeme kullanmıştır. Klasik erkeklerin resmi kıyafetleri genellikle papyonla temsil edilir.

Bazen çizgi film karakterleri görsel olarak karakterin kadın olduğunu göstermek için bir yay konumlandırması ile temsil edilir.

Yayın şeritleri genellikle aşınır veya gösterilir. Örneğin pembe bir kurbanın meme kanserine karşı bir savaşı sembolize ettiği veya temsil ettiği bilinmektedir. Kazanan bir meme kanserinde aileleri veya arkadaşları desteklemenin görsel bir ifadesi olabilir. Ya da ne yazık ki, bir aile üyesinin ya da meme kanseri nedeniyle sevilen bir kişinin kaybını temsil eder.

Vücudun üzerinde güçlü ve narin kemerli dövme desenleri parmak ve ayak parmaklarındaki mücevherleri temsil etmek için kullanılmıştır. Eski jartiyerlerin yerleştirileceği bacakların arkasında, bazı kadınlar mürekkepli bir yay kullanmayı tercih ediyor. Diğerleri, ayak bileği çevresinde, mürekkepli bir yaya bağlı bir sarma şeridi olmasını seçmiştir.

Geleneksel bir kafatasına bir yay, çapraz ve kemik ve daha başlangıçta erkeksi olan çizimler içeren bir yay içeren dişi burkmalar tasarlandı.

Belki de yay dövmelerinin, vücutlarında mürekkebi seçmeyi tercih edenler için cazibesi, kadınsı bir yaratıcı dokunuşla, kendileri için temsil edebilecekleri veya temsil edebilecekleri olası anlamların çeşitliliği ve çok yönlülüğüdür.